Sat kodiranja u JU OŠ "Saburina" Sarajevo

Sat kodiranja u JU OŠ "Saburina" Sarajevo

SMART Resursni centar, zvanični zastupnik najveće akcije učenja u svijetu - Sat kodiranja, u sedmici informatičke pismenosti koja se ove godine obilježava od 4. do 10. decembra uz podršku svih ministarstva obrazovanja u BiH i partnerima, promoviše programiranje kao zanimanje budućnosti na 300 lokacija u BiH.

Tim povodom, 06.12.2017. godine u JU OŠ "Saburina" Sarajevo učenicima VII-1 i IX-2 razreda, nastavnica informatike Suvada Vlajčić održala je čas kodiranja odnosno "Hour of Code".